Wprowadzenie

W brew często powtarzanej, obiegowej opinii tenis nie jest bardzo trudną dyscypliną sportu. Jeżeli jesteś zdrowy, nie masz problemów z motoryką, koordynacją to pod pewnymi warunkami możesz się szybko nauczyć podstaw gry i cieszyć się rywalizacją na korcie.

Popatrzcie tylko na ich buziaki 🙂 🙂 🙂

Jakie są te warunki, przede wszystkim:

musisz chcieć, być zmotywowany, systematycznym i co najważniejsze cierpliwym.

bawić się nauką, czerpać z niej radość.

być aktywnym, musisz rozumieć to co robisz

znaleść doświadczonego nauczyciela

mieć niewielki fundusz na wynajem kortu i instruktora ( i tu macie problem z głowy, jak studenci AWF korty, rakiety, piłki i co najważniejsze doświadczonego trenera otrzymujecie – GRATIS !!!  🙂).

Program przedmiotu Tenis jest tak skonstruowany, aby w ciągu kilkunastu godzin ćwiczeń przedstawić Wam podstawy gry w tenisa, a także najważniejsze informacje dotyczące przebiegu gry, przepisów, sprzętu tenisowego, taktyki i wielu innych. W praktyce będziemy korzystać ze współczesnych, bardzo efektywnych, wykorzystywanych na świecie metod nauczania takich jak TennisExpress®, PTR Tennis Adult®, Tennis10®, MTM Express.

Już pierwsze konspekty ćwiczeń (PDF) są dostepne w zakładce „Program ćwiczeń”. Kolejne będą uzupełniane sukcesywnie w raz z postępami w realizacji programu.

Pozdrawiam KJ

Napisz co o tym myślisz ?